ПИЛИЦА: УЧЕНИЦИ И НАСТАВНИЦИ ЗАЈЕДНО НА СВЕТОЈ ЕВХАРИСТИЈИ

На Чисти петак прве недјеље Часног поста, у парохији пиличкој, служена је Литургија Пређеосвећених дарова на којој су посебно учешће, кроз свету Евхаристију, узели ученици и наставници ОШ ''Никола Тесла'' у Пилици - дјеца из парохије пиличке, локањске и манастира Тавна - претходно се припремивши постом и молитвом.

Пређеосвећену Литургију служио је протојереј-ставрофор Драженко Вукотић, парох локањски; уз помоћ јереја Илије Пантића, пароха шетићког; и надлежног свештеника, протонамјесника Дарка Перића, пароха пиличког.

Благодарни смо Господу на овој истинској духовној радости, посебно што су наши најмлађи, дјеца, показала истинску вољу и труд у посту да би дочекали овај свети дан и осветили се Христом, дали примјер нама какви сви ми треба  да будемо на путу спасења, и тиме потврдили ријечи псалмопојца : ,,Из уста мале дјеце и одојчади начинио си себи хвалу!“ (Пс 8,3).

Овом приликом се захваљујемо директору и наставном особљу наше школе на разумјевању потреба душа наше дјеце за молитвом, постом и причешћем, што су им не само дозволили долазак у храм, него што су и личним примјером подржали своје ученике у овом Богоугодном чину  и дали подршку  Цркви да тако чинимо и у наредним годинама.

привремени парох пилички
протонамјесник Дарко Б. Перић