ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА НА ПОЧЕТКУ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ 20/21

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија на почетку нове школске 2020/2021.године у свим храмовима наше епархије одслужен је чин Призива Духа Светога.

Молимо Господа да свој нашој дјеци подари свако добро.

БРОД

Молебан са призивом Светог Духа на почетку школске године за све наше ученике служен је  у 13. недјељу по Духовима, 6.септембра 2020.године, у храму Покрова Пресвете Богородице у Броду.

Свету Литургију служио је старјешина храма, протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић  уз саслужење ђакона Горана Марјановића.

Велики број ученика који су били тај дан присутни у Цркви узели  су учешће у Светој тајни причешћа.  Након Свете литургије, служен је молебан и чин Призива Светог Духа за благословену школску годину, за све ученике и њихове учитеље, наставнике и родитеље, то јесте како се у литургијским молитвама помиње, за ,, оне који се уче и који их уче...”. Сваки наш подухват, да би био успјешан, плодоносан и за душу користан, потребно је освештати молитвом, а оваква молитвена сабрања представљају најљепши и најрадоснији почетак школске године.

ђакон Горан Марјановић

БИЈЕЉИНА – САБОРНИ ХРАМ

У 13. недјељу по Духовима у Саборном храму у Бијељини служена је Света Литургија и традиционални призив Духа Светога за ученике из околних школа.

Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Митар Тешић уз саслужење протојереја-ставрофорâ Милана Перковића и Небојше Драшкића и ђакона Небојше Ерака.

Ученици су се причестили Тијелом Христовим,  дајући примјер старијима и својим родитељима како треба чувати светињу живота и дар који нам је Христос дао на светом крштењу.

Отац Митар је у својој бесједи позвао све ђаке да током свога школовања буду вриједни и марљиви да би одрасли своме Творцу на славу, родитељима на радост, а отаџбини на корист.

ЛОПАРЕ

По већ устаљеној пракси, првог дана школе 1. септембра у ЈУ ОШ „Свети Сава“ у Лопарама, архијерејски намјесник тузлански, и парох лопарски, Стево Јовић служио је обред призива Светог Духа пред почетак нове школске 2020/2021 године.

Обреду су присуствовали начелник Лопара господин Радо Савић, директор школе господин Драган Лукић као и наставници и ђаци школе.

У своме обраћању присутнима, протојереј – ставрофор Стево Јовић, је ученицима пожелио срећан и Богом благословен почетак нове школске године, уз искрене жеље и молитве да благи Господ да снаге и њима и њиховим наставницима да због пандемије вируса, и измјењених околности одвијања наставе, не посустану у своме узрастању и усвајању науке која им се буде предавала. Позвавши их да се труде да своје наставнике, а прије свега своје родитеље, поштују истакао је то као неопходну врлину како би сутра израсли у, не само образоване, већ и честите и поштене људе.

Присутнима се обратио и директор школе Драган Лукић захваливши се протојереју – ставрофору Стеви за духовне дарове, који су обредом призива Светог Духа даровани овој школи, њиховим наставницима и ученицима.

ВЈЕРОНАУКА ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА ШКОЛСКА 2020 КОРОНА ВИРУС КОВИД19