БИЈЕЉИНА: У ОШ „ЈОВАН ДУЧИЋ“ ОПРЕМЉЕН КАБИНЕТ ПРАВОСЛАВНЕ ВЈЕРОНАУКЕ

Православна вјеронаука је један од најбитних стубова мисијске дјелатности Православне Цркве на овим просторима.

Из тог разлога, Катихетски одбор Српске Православне Цркве у Републици Српској и Федерацији БиХ сваке године издваја значајна средства за опремања кабинета Православне вјеронауке.

Ове године новац за опремање кабинета, посредством Канцеларије за вјерску наставу, добила је и ЈУ Основна школа „Јован Дучић“ из Бијељине. Што се саме опреме тиче кабинет је добио:

1. Витрину са полицама
2. Тракасте завјесе
3. Музичку линију
4. Магнетну бијелу таблу, спужву и фломастере
5. Одштампано је и уоквирено 5 великих библијских мапа
6. Купљено је 20 примјерака Новог Завјета (Синодско издање), 4 примјерка комплетног Светог Писма, 10 примјерака књига за дјецу „Из ја града у ти град“, 2 књиге Владике Николаја Велимировића „Молитве на језеру“, 4 сликовнице, 10 пјесмарица „Добро дошо' Христе“, 1 Охридски пролог..
7. Икона Пресвете Богородице, икона Св. апостола Петра и Павла и Св. Саве. (Кабинет већ од раније посједује икону Господа Исуса Христа и кандило.)
8. Набављена су и два USB-a од 32 и 64 GB.
9. Један продужни кабал.

Треба рећи да кабинет већ од раније посједује и велики ЛЦД телевизор (41 инча) који је добио као донацију од Канцеларије за вјерску наставу Епархије зворничко-тузланске.

Све ово у многоме ће олакшати извођење часова Православне вјеронауке и на тај начин је учинити много занимљивијом и пријемчивијом за ученике.

Бојан Чечар, протођакон
вјероучитељ