ЧЕТИРИ ГОДИНЕ ВЈЕРОНАУКЕ У СРЕДЊИМ ШКОЛАМА БРЧКО ДИСТРИКТА

У понедељак, 11.11.2019. године, у кабинету православне вјеронауке ''Пољопривредне и медицинске школе Брчко'', одржан је свечани час Четири године вјеронауке у средњим школама Брчко Дистрикта.

Идеја за реализацију овог часа, који промовише позитивне домете вјерске наставе у средњошколском систему, потекла је од самих ученика ове угледне брчанске школе.

Организатори овог часа, на коме су предавачи били сами ученици, полазници све три конфесионалне вјеронауке, и њихови вјерски поглавари, били су Вијеће ученика ''Пољопривредне и медицинске школе'', на челу са предсједницом госпођицом Хеленом Радић, и Секција за афирмацију истинских вриједности ''Пољопривредне и медицинске школе'', чији су координатори вјероучитељи у овој школи: Бехија Хоџић, вјероучитељица исламске вјеронауке, Иван Шарчевић, вјероучитељ католичког вјеронаука и Бошко Максимовић, вјероучитељ православне вјеронауке.

Овај свечани час својим присуством увеличали су и истакнути чланови вјерских заједница и цркава Брчко Дистрикта: јереј Драган Поповић, предсједник Актива наставника православне вјеронауке, протојереј ставрофор Небојша Драшкић, старјешина Саборног храма Успења Пресвете Богородице, мр Мустафа ефендија Гобељић, главни имам Меџлиса исламске заједнице и Пречасни господин Дамир Ивановић, декан брчанског деканата.

Посебну ноту овом сабрању ученика, наставника, клира и градских управитеља дале су мајке из све три вјерске заједнице које су за све присутне приредиле пригодну закуску.

Овим часом оправдано је постојање вјерске наставе, посебно у једној мултиконфесионалној средини каква је Брчко, јер како је истакнуто на самом часу, вјеронаука нас подстиче на љубав, на човјекољубље и афирмише сваку добру особину у осетљивим годинама ученика средњошколске доби.

Бошко Максимовић,
професор Православне вјеронауке у Пољопривредној и Медицинској школи Брчко