Епископ Фотије посјетио манастир Папраћу и обишао археолошке радове

Дана 18. јула Епископ Фотије је посјетио манастир и обишао археолошке радове које врши тим археолога на челу са др Александром Јашаревићем. ​Друга фаза радова подразумјева ископавања у малој припрати и у порти храма.
Фото Епархија зворничко-тузланска
У циљу генералне обнове манастира Папраћа приступило се реализацији системских археолошких истраживања којима руководи музејски савјетник археолог др Александар Јашаревић. Археолошка истраживања планирана су да се спроводе у више фаза у зависности од финансијских средстава и пратећих конзерваторско-рестаураторских радова. Системска археолошка истраживања се изводе уз сагласност Републичког завода за заштиту културно-историјског и природног насљеђа Републике Српске, Бања Лука.

Са благословом Његовог преосвештенства Епископа зворничко–тузланског г. Фотија у манастиру Папраћа завршена је прва фаза и почела је друга фаза  систематских археолошких истраживања.

Ова друга фаза радова подразумјева ископавања у малој припрати и у порти храма.

Порти храма су откривени темељи конака за чије постојање се није знало до сада, а такође су пронађени и уломци старог живописа.

​Данашњој посјети је присуствовала и др Милијана Окиљ, начелник одјељења за заштиту културно-историјског насљеђа.

МАНАСТИР ПАПРАЋА ОБНОВА ЗАВОД ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ