ТУЗЛА: ПРИПРЕМЕ ЗА ОБИЉЕЖАВАЊЕ 140 ГОДИНА САБОРНОГ ХРАМА

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Премијер Тузланског кантона Ирфан Халилагић и предсједник Скупштине Тузланског кантона Жарко Вујовић посјетили су 16.јуна Саборни храм Успења Пресвете Богородице у Тузли, те се сусрели са црквеним великодостојицима предвођеним Епископом зворничко-тузланским Фотијом.

Повод за посјету биле су припреме за обиљежавање јубилеја, 140 година Саборног храма Успења Пресвете Богородице у Тузли, што ће бити уприличено 25. и 26. јуна у Тузли.

Уважавајући значај овог догађаја, којем ће присуствовати и Његова Светост Патријарх српски господин Порфирије, Влада Тузланског кантона је за његово одржавање већ раније додијелила 100.000 КМ.

Премијер Халилагић се захвалио на позиву да присуствује радном састанку, којом приликом је разговарамо о агенди и детаљима организације самог догађаја.

„Задовољство је свједочити обиљежавању једног овако значајног јубилеја. Прилика је то да из Тузле и Тузланског кантона у свијет још једном пошаљемо слику и поруку могућности истинског суживота, међусобног поштивања, уважавања и отворености без обзира на вјероисповијест, националност, боју коже или било коју другу разлику“, рекао је премијер Халилагић.

Уз премијера Халилагића, предсједника Вујовића, градоначелника Тузле Јасмина Имамовића и његових сарадника, састанку су присуствовали Његово Преосвештество епископ зворничко-тузлански Фотије, архијерејски намјесник и старјешина храма у Тузли протојереј Милош Тришић, јереј Никола Чекетић парох тузлански, протонамјесник Спасоја Радовановић, и секретар Епархије зворничко-тузланске протојереј Жарко Мијатовић.

Извор: Тузлански.ба

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ТУЗЛА ПРЕМИЈЕР ИРФАН ХАЛИЛАГИЋ ГРАДОНАЧЕЛНИК ЈАСМИН ИМАМОВИЋ ЕЛДИН ТАБУЧИЋ ЈУБИЛЕЈ ПАТРИЈАРХ У ПОСЈЕТИ ЕПАРХИЈИ