ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИМИО МИНИСТРА ЗА ИНОВАЦИЈЕ И ТЕХНОЛОШКИ РАЗВОJ

Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије и министар  за иновације и технолошки развоj у Влади Републике Србије г. Ненад Поповић састали су се у Владичанском двору у Бијељини.

Дана 26. јуна 2021. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини министра  за иновације и технолошки развоj у Влади Републике Србије г. Ненада Поповића, са којим се задржао у срдачном разговору.

Пресвећени владика Фотије и министар Поповић су разговарали о обиљежавању значајног јубилеја, 140 година од освећења Саборног храма у Тузли, родном граду г. Поповића.

Такође, једна од тема је била и започета обнова манастира Папраћа.

За успомену на данашњи сусрет владика Фотије је, заједно са братством Саборног храма и вјерним народом Тузле, господину министру подарио икону Светог Саве Српског и преподобног Сергија Радоњешког.

Пријему је присуствовао и протојереј Милош Тришић, старјешина Катедралног храма у Тузли.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ВЛАДА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ МИНИСТАР НЕНАД ПОПОВИЋ