КОНЦЕРТОМ ДУХОВНЕ МУЗИКЕ ПОЧЕЛА ПРОСЛАВА ПЕДЕСЕТНИЦЕ У ТЕСЛИЋУ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У навечерје празника Силаска Светог Духа на апостоле у храму Пресвете Тројице у Теслићу, служено је велико вечерње богослужење којим је началствовао протојереј-ставрофор Миро Ђукарић.

Након богослужења, пјевнички хор храма одржао концерт духовне музике који је увеличао почетак прославе празника.

Концерту је присуствовао и Преосвећени Епископ зворничко-тузлански г. Фотије. Владика је након концерта дао ријеч поуке, а испричао је и да је текст пјесме ''Од огњених језика рођена'' настао управо у повратку са прославе Педесетницу у Теслићу 2019. године.

Хор који дјелује при храму Пресвете Тројице под вођством проф. Љубице Тимановић, уз појање на Светим Литургијама активно доприноси богослужбеном учествовању читаве црквене заједнице при храму.

Радујући се рођендану Цркве, у ишчекивању Духа Светога који се даје како би овај празник постао празник јединства, са светим апостолима, стојећи у сабору светих и ми сви заједно, Господа молимо да нам покаже путеве живота, и испуни весеља лицем Његовим (Дап. 2:28).

​ђакон Александар Митровић

СИЛАЗАК СВЕТОГ ДУХА НА АПОСТОЛЕ ДУХОВИ ПЕДЕСЕТНИЦА ХРАМОВНА СЛАВА ТЕСЛИЋ ХОР ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПЈЕСМЕ ОД ОГЊЕНИХ ЈЕЗИКА РОЂЕНА