ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИМИО ПРЕМИЈЕРА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије и предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић састали су се у Владичанском двору у Бијељини.

Данас, 16.априла 2021 године, Преосвећени Епископ Фотије примио је предсједника Владе Републике Српске господина Радована Вишковића.

Поздрављајући господина премијера, Епископ Фотије је истакао важност постојања симфоније у односима Цркве и државе, а на добро нашег народа, и изразио своју благодарност за све што републичке власти чине на том плану.

Премијер Вишковић је нагласио да је ово прилика да још једном изрази спремност републичких институција да сарађују на свим питањима важним за Цркву, српски народ и Републику Српску.

За успомену на данашњи сусрет владика је господину премијеру подарио икону Пресвете Богородице.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ВЛАДА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ ПРЕМИЈЕР РАДОВАН ВИШКОВИЋ