ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИМИО ГРАДОНАЧЕЛНИКА ДОБОЈА

У добојском насељу Баре ће бити изграђен храм посвећен Часним веригама апостола Петра

Дана 14. априла 2021. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио јe у посјету, у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини, господина Бориса Јеринића, градоначелника Добоја.

Пријему је присуствовао и господин Небојша Марић, посланик у Народној скупштини Републике Српске.

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије најавио је да ће у добојском приградском насељу Баре бити изграђен нови храм посвећен Часним веригама апостола Петра.

Оно што је занимљиво је да ће црква бити грађена у насељу у којем је одрастао добојски градоначелник, а биће посвећена Часним веригама Светог апостола Петра, а то је иначе слава коју славе први човјек града као и Преосвећени Епископ Фотије.

Владика Фотије је са градоначелником Борисом Јеринићем разговарао и о могућностима да се ријеше одређени проблеми у манастирима у Подновљу, Ритешићу и Дуга Њива као и другим активностима у вези са потребама вјерујућег народа.

Преосвећени је указао на досадашњу добру сарадњу са г. Јеринићем, која је, између осталог резултирала и обновом Епархијског дома у овом граду, с циљем да буде на услузи њеним грађанима организовањем културних дешавања.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ДОБОЈ ГРАДОНАЧЕЛНИК БОРИС ЈЕРИНИЋ НАРОДНИ ПОСЛАНИК ЧАСНЕ ВЕРИГЕ АПОСТОЛА ПЕТРА