Мисијски фонд

ИГУМАН СТЕФАН: КРСТ НОСИТИ НАМА ЈЕ СУЂЕНО (ВИДЕО)

У недјељу 29. августа т.г. по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија у великој сали СПКД „Просвјета“ Теслић, одржано је предавање на тему Крст носити нама је суђено.Предавање је одржао игуман манастира Велика Ремета, архимандрит Стефан (Вучковић).​Ова духовна трибина је одржана у организацији Мисијског фонда Епархије зворничко-тузланске, Парохије теслићке, Светосавске омладинске заједнице и СПКД „Просвјета“ Теслић.

ПОДСЈЕЋАЊЕ: ПРЕДАВАЊЕ У БИЈЕЉИНИ

Подсјетимо се предавања које је у Бијељини одржао блажене успомене владика Атанасије, захумско-херцеговачки.

МИСИЈСКИ ФОНД ЗА ШЕСТ ГОДИНА ОПРЕМИО ДВАДЕСЕТАК КАБИНЕТА ЗА ВЈЕРОНАУКУ

Мисијски фонд Епархије зворничко-тузланске се већ шесту годину заредом бави просвjетом и реализује велики број пројеката који се, прије свега, односе на дјецу и младе, а у том периоду опремио је и двадесетaк кабинета за Православну вјеронауку

Мисијски фонд

БИЈЕЉИНА: ПРЕДСТАВЉЕНА ФОТОМОНОГРАФИЈА “СТАРА ТУЗЛА – СРПСКА ВАРОШ”

Представљена фотомонографија под називом “Стара Тузла – Српска варош”.  Аутор је свештеник Милан Топић.

Мисијски фонд

ЈЕРОМОНАХ ДОСИТЕЈ ХИЛАНДАРАЦ: МОНАШТВО 21. ВИЈЕКА НОСИ СЕ СА НОВИМ ИЗАЗОВИМА, НО ИДЕЈА ЈЕ ОСТАЛА ИСТА - СЛУЖБА СВЕВИШЊЕМ

Монашки призив у 21. вијеку – Монаштво и омладина тема је којом је јеромонах Доситеј Хиландарац синоћ у Бијељини отворио циклус предавања која уочи Божића организује Мисијски фонд Епархије зворничко-тузланске по благослову Његовог Преосвештенства Епископа Фотија.

Мисијски фонд

ЛУКОВИЋ: КЉУЧ СЕКТИ ЈЕ МАНИПУЛАЦИЈА ПОСРЕДСТВОМ ИНТЕРНЕТА (ВИДЕО)

Религиолог Зоран Луковић изјавио је на предавању у Бијељини да је кључ дјеловања вјерских секти манипулација која резултира деструктивним или аутодеструктивним садржајима.​

Мисијски фонд