ВОЈСКА ОБИЉЕЖИЛА БОЖИЋНЕ ПРАЗНИКЕ /ВИДЕО/

Припадници Трећег пјешадијског батаљона Оружаних снага БиХ обиљежили су данас православни Божић у бијељинској у касарни "Војвода Степа Степановић".

Тим поводом организован је пријем у згради команде Трећег пјешадијског батаљона, којем је претходила литургија у Спомен-храму Светог мученика кнеза Лазара и свих светих мученика српских, који се налази у кругу касарне.

Командант овог батаљона Роберт Гашић је, честитајући божићне и новогодишње празнике припадницима православне вјероисповијести, као и свим грађанима Републике Српске и БиХ, рекао да је овај пријем уобичајен сваке године у бијељинској касарни "Војвода Степа Степановић".

Гашић је новинарима рекао да је сарадња са цивилним властима, општинском администрацијом Бијељине, Зворника, Угљевика и Лопара на високом нивоу и да се у одређеним случајевима ослањају једни на друге.

Пријему су присуствовали и сви припадници и сарадници Оружаних снага БиХ са овог подручја, те пензионисани припадници Војске Републике Српске.

"Бивши припадници Војске Републике Српске, пензионисана војна лица присуствују нашим пријемима и ово је прилика да се дружимо, размијенимо корисне информације, те да их упознамо са стањем у Оружаним снагама", рекао је Гашић.

Старјешина Спомен-храма Васо Поповић, који је служио литургију, поручио је да Бог дарује мудрост, љубав, здравље и стрпљење да "уразуми наше непријатеље и благослови пријатеље".

Поповић је рекао да су данас, на почетку православне Нове године, заклетву положили новоизабрани и новоименовани чланови црквеног одбора.

Извор: НТВ Арена