НА ВЕЛИКУ СУБОТУ У ЗВОРНИЧКОЈ БОЛНИЦИ

На Велику Суботу свештенство Саборног храма посјетило је пацијенте зворничке болнице, донијевши им Часне Дарове Причешћа за болне.

Најприје су посјетили Одјељење педијатрије, гдје су причестили мале пацијенте и њихове родитеље, а након тога им подијелили пакетиће са васкршњим даровима, које је припремила једна благочестива зворничка породица. Потом су посјетили и остала одјељења, причешћујући болне и немоћне.

Засада је мисија Цркве у болници условљена завршетком болничког храма Светог Апостола Луке у изградњи. За досадашње грађевинске радове Црква дугује највећу захвалност грађевинској фирми Еникон - градња, на челу са директором, уваженим господином Мирославом Лазаревићем. Ишчекујући скори завршетак грађевинских радова, радујемо се предстојећем подвигу уређења храма за богослужбене потребе.

Свака посјета болници оживљује сазнање да је присуство Цркве Божије међу болеснима и немоћнима јеванђелски императив, задат Господом нашим Исусом Христом - "болестан бијах, и посјетисте ме..."

протојереј Јован Максимовић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ВАСКРС ЗВОРНИК БОЛНИЦА