Копривна: ЗАВРШЕНА ДОБРОТВОРНА АКЦИЈА ИЗГРАДЊЕ КУЋЕ

„У послеподневним сатима 30.1.2022.године због проблема на електро инсталацији дошло је до пожара у породичној, веома трошној, кући Томислава Грујића из Копривнске Требаве. У несрећном пожару изгорило му је све, документи, све ствари које је имао. Остао је без основних, у његовом случају минималних услова за живот. Није пуно имао, у пламену је изгубио и то“, ово је дио објаве из позива на помоћ објављеног почетком фебруара ове године.

Радосни смо што вас можемо информисати да смо прекјуче освештали и предали кључеве нове куће нашем Томиславу борцу I категорије.

Кућа величине 43 метра квадратна са дневним боравком, тоалетом и спаваћом собом у потпуности су уређени и предати на употребу.

Радови, без намјештаја, су коштали 33.000 КМ. Велики број људи се укључило у ову акцију из разних држава. Од далеке Америке, преко Европе до наше Модриче и Копривне. Разних националности, разних вјера окупљених око само једног а то је да овог несрећног човјека који је за само сат времена остао без свега што је имао смјесте у нови дом. Са поносом можемо рећи да смо успјели и да смо вратили осмијех на лице овом несрећном, а прекјуче срећно уплаканом човјеку.

Драго нам је што је наша Црквена општина Копривна, у сарадњи са Мјесном заједницом Копривнска Требава и господином Милошем Грујићем била организатор ове акције.

Господин Милош Грујић је са својом породицом поднијео највећи терет ове акције, што у новчаном и сваком другом смислу. Чак и сав намјештај у овој кући је обезбиједила породица Грујића. Милош је анимирао и људе у Швајцарској одакле је дошао највећи дио донације.

Велики број наших парохијана је учествовао у овој акцији, како уплаћујући донације тако и у раду на самом објекту.

Највећи дио радова на изградњи урадио је мајстор Цвијетин Павловић са својом екипом.

У овој акцији учешће је узела, као и досад у скоро свим акцијама, и Добротворна организација Епархије зворничко-тузланске „Тројеручица”.

„Желим да се захвалим свима који су помогли. Многе не знам, многе никад нећу ни упознати, можда сам неке и повредио а они су ми помогли. Хвала нашој Цркви и свештенику, мјесној заједници са председником Раденком. Свима се захваљујем од срца и молим да ми опросте, од данас желим да будем нови човјек. Данас сам добио брата Милоша  и сестру Ану које, трудићу се, никад нећу изневерити“, рекао је наш Томислав на освећењу куће.

Свима, од најмање донације до највеће, се захваљујемо и хвала вам што сте и овај пут били са нама. Надамо се да ове акције у будућности нећемо радити и да никог неће задесити исто што је задесило нашег Томислава. Слава Господу и хвала на свему!

протојереј-ставрофор Јадранко Стојановић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА КОПРИВНА