БРЕЗОВО ПОЉЕ: ПОДИЈЕЉЕНО 500 САДНИЦА ЦЕРА

У порти храма Преображења Господњег у Брезовом Пољу, након  свете Литургије у недељу Средопосну, подијељено је 500 садница цера.

Саднице су дар расадника „Петковача“ из Брезовог Поља, а подијељене су домаћинима који су били вољни да их посаде на својим имањима.

Овом приликом се захваљујемо радницима и руководству расадника, али и домаћинима који су се одазвали акцији.

Циљ ове акције је развијање свијести о неопходности бриге за нашу животну средину коју нам је Господ повјерио.

У вези са нашим обичајем сјечења и приношења Бадњака сваком православном дому на Бадњи дан, одлучили смо да овај пут подијелимо и посадимо саднице цера како би га на тај начин сачували, јер је, нажалост, већ постао ријетко виђен у нашим крајевима. Исто тако, жеља нам је да се и у будућности можемо обрадовати том китњастом дрвету у дане Божићних празника.

Надамо се и вјерујемо да ћемо овакве и сличне акције често организовати и убудуће, а све у славу Божију.

Парох брезовопољски,
јереј Александар Јефтић