БОЖИЋНА АКЦИЈА МИЛОСРЂА У ЧЕЛОПЕКУ

Подјелом једанаест печеница и двадесетшест прехрамбено-хигијенских пакета, породицама скромнијег материјалног стања на простору парохија челопечких, успјешно је окончана хуманитарна акција „Корпа милосрђа". Током акције подијељени су и пакетићи за најмлађе у вишедетним породицама које су даривали ученици Приватне средње школе ,, Коста Цукић" из Београда на иницијативу господина Предрага Савића.

Ова традиционална акција коју под покровитељством Добротворне организације ''Тројеручица'' и благословом Владике Фотија, организује свештенство челопечких парохија и чланови ДОТ-а пододбор Челопек/Цер, подржали су бројни хумани људи, парохијани челопечких парохија, појединци и привредници, који су донирали печенице, храну и новчане прилоге. Стога овим путем желимо у име Црквене заједнице Челопек/Цер да им изразимо захвалност уз молитве Богомладенцу Христу да њихова срца никаде не захладне у чињењу добра према потребитој браћи и сестрама а њихово дјело милосрђа да буде позив другима да крену њиховим стазама, следујући Господњим заповјестима о љубави према ближњима.

Такође овим путем захваљујемо се и дародавцима печенице, коју ћемо између Бадње ноћи и Божићног јутра уручити дежурним полицајцима ЦЈБ Зворник, како би и они, који се брину за ред и мир током Божићних празника, осјетили топлину Христове љубави и бригу ближњих за њих.

На Бадње вече захваљујући доброј вољи и дару господина Радислава Микића из насеља Економија, који је са својом породицом настањен у Америчкој држави Тексас, подјелићемо 65 пакетића дјеци предшколског узраста, након Вечерњег богослужења и освећења бадњака.

На крају поста и акције у име свештенства и ДО Тројеручица, захваљујемо господину Далибору (Драге) Мићић из Цера који је за празник Св. Николе даривао све ученике од првог до петог разреда при ОШ ,,Десанка Максимовић" у Церу, са 38 пакетића. Такође захваљујемо и господи Јовици Ђурићу и Огњену Павловићу из насеља Улице, који су даривали 52 пакетића о празнику Дјетињаца у име наше ДО-Тројеручица, дјеци која су лежала на одјељењу педијатрија при Општој болници Зворник и ученицима одјељења коју похађају дјеца са посебним потребама при ОШ ,, Свети Сава" у Зворнику.

Молећи се за мир и љубав како у нашој парохији тако и у цијелом свијету, благодаримо доброчинитељима који су се прикључили нашој акцији и призивамо од Господа Богомладенца Христа благослов на њих и њихове најмилије.

Мир Божији Хростос се роди - Ваистину Христос се роди!

Свештенство храма Огњене Марије Челопек

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ ПАКЕТИЋИ ЧЕЛОПЕК