ЛОПАРЕ: АКЦИЈА ''КОРПА МИЛОСРЂА''

Са благословом Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског Фотија, Светосавска омладинска заједница при храму Покрова Пресвете Богородице у Лопарама уз помоћ епархијске Добротворне организације ''Тројеручица'' и  народа Мајевице, реализовала је традиционално у божићном посту  хуманитарну акцију под називом ''Корпа милосрђа''.

У духу јеванђеља, лопарски Светосавци окупљени око свог новог свештеника оца Спасоја Радовановића учествовали су у акцији дијељења хуманитарне помоћи оним парохијанима којима је помоћ најпотребнија.

Вриједни Светосавци су поклонима обрадовали укупно двадесет породица, честитали им Божић и пренијели благослове своје Цркве у духу празничне радости, чиме су на дјелу показали шта значи бити хришћанин у 21. вијеку.

Ово је само дио активности ових младих људи који свакодневно свједоче своју вјеру на дјелу и тиме духом својим покрећу и своје старије у кући на духовнији живот.

Не постоји ништа вредније ни хуманије од тога да некоме измамите осмијех на лицу и учините га, бар на дјелић времена срећнијим, а ови млади то и чине. Све ове идеје у изградњи и надградњи Светосаваца су велики плод вјеронауке коју су учили, а и даље уче у својој школи и цркви.

ђакон Жељко Јефтић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА ЛОПАРЕ