ПРОМОВИСАН РОМАН НЕНАДА ГУГЛА “УМРО САМ У ПЕТАК”

Бијељина - На промоцији свог првог романа “Умро сам у петак” београдски аутор Ненад Гугл поручио је синоћ у Епархијском духовно-културном центру у Бијељини да човјек треба да вјерује у доброту и у добре исходе у животу.

“Угљеник је најраспрострањенији елеменат у природи и појављује се у облику меког и јефтиног графита и најтврђег и драгоценог дијаманта, разлика је у кристалној решетки, само у распореду атома. Сваки човек може да буде или графит или дијамант, а како ћемо се остварити у животу зависи од наше унутрашње кристалне решетке, од нашег система вредности”, рекао је Гугл новинарима.

Према ријечима аутора, који је професор књижевности и српског језика, издавач романа је београдска издавачка кућа “Чвор”, а од прошле године већ је доживио четири издања, уз одличне реакције публике.

“Роман је модеран трилер са универзалним порукама и оптимистичан је, јер сматрам да стваралаштво треба да дотакне промене човека”, истакао је Гугл.

Он је за наредну годину најавио свој нови роман “Велелепота секунде”, наводећи да спојем ових ријечи жели да укаже да сваки човјек, који јесте једна секунда, у себи има нешто што је бесконачно, Божије и што је велелепота.

Гугл каже да постоји шанса да роман “Умро сам у петак” буде и екранизован, као дипломски рад апсолвената на Факултету драмских умјетности.

Он је навео да је синоћња промоција у Бијељини хуманитарног карактера, а новац од продаје књига биће упућен за помоћ у лијечењу Николе Грабовичкића из овог града, кроз акцију који води хуманитарна организација Епархије зворничко-тузланске “Тројеручица”.

“Једна од највећих потреба коју човек има јесте да буде део целине која је већа од њега, зато правимо породице, зато смо у навијачким групама, а највећа целина која нас највише може испунити је помоћ другом човеку и свака хуманитарна акција је прилика за све нас да себе надмашимо и будемо бољи”, поручио је Гугл.

Промоцију романа у Бијељини организовала је Добротворна организација ''Тројеручица'' која дјелује при Епархији зворничко-тузланској.

Извор: СРНА

ПРЕДАВАЊЕ НЕНАД ГУГЛ