МОДРИЧКО НАМЈЕСНИШТВО: Божићне хуманитарне акције

Благословом Његовог Преосвештенства Господина Г. Фотија Епископа зворничко-тузланског ове године основана је Добротворна Организација Тројеручица (ДОТ) која ће дјеловати на простору епархије зворничко-тузланске. Прва добротворна акција на простору Архијерејског намјесништва модричко-градачачког била је управо у сусрет најрадоснијег хришћанског празника Рођења Господа Нашега Исуса Христа, гдје су сви свештеници узели учешћа на својим парохијама према својим могућностима и потребама да се посјете оне породице којима је помоћ потребна.

У Модричко-градачачком намјесништву помоћ је добило 171 породица, једнима су уручене печенице, другима пакети са храном, хигијеном,  а поједни су добијали новчану помоћ.
Укупна вриједност ове акције износи близу 15.000 КМ.

1. Модричке парохије помажу 23. годину заредом, ове године су помогле 43 породице, подијелили су 35 печеница а 8 породица добило је новчану помоћ, укупна вриједност акције 4260 КМ.

2. Шамачке парохије су помогле 33 породице са: 3 печенице и 30 пакета, укупна вриједност 1500 КМ.

3. Скугрићка парохија је помогла 27 породица са: 1 печеницом и 26 новчаних помоћи, укупна вриједност 1450 КМ.

4. Копривљанска парохија помогла је 24 породице са: 16 печеница, 6 пакета и 2 новчане помоћи, укупна вриједност 2550 КМ.

5. Гаревачке парохије су помогле 18 породица са: 1 печеницом, 10 пакета и 7 новчаних помоћи, укупна вриједност 2420 КМ.

6. Слатинска парохија је помогла 12 породица укупне вриједности 850 КМ.

7. Милошевачка парохија је подјелила 2 печенице и 5 пакета вриједности по 85 КМ.

8. Врањачка парохија подјелила је 10 пакета.

9. Црквинска парохија подјелила је 2 печенице.

10. Толишка парохија подјелила је 2 печенице.

Господ Исус Христос рече: „Ко учини једноме од ове моје мале браће Мени учини". Нека би Богомладенац Христос свим људима који су учествовали у овим акцијама на било који начин и помогли овој малој браћи, вратио у њиховим домовима миром, радошћу, љубављу и сваким другим Божијим Благословом.

Мир Божији Христос се роди - Ваистину Христос се роди.

протонамјесник Недељко Горановић