Света архијерејска Литургија и рукоположење у Вишњику

У 28. недељу по Духовима,  када наша Црква прославља спомен Преподобног Алимпија Столпника, Преосвећени Епископ зворничко-тузлански господин Фотије служио је архијерејску Литургију у храму Покова Пресвете Богородице у модричком насељу Вишњик.

Преосвећеном Епископу овом приликом саслуживали су: Архимандрит Варнава (Дамјановић), настојатељ светоархангелског манастира Трескавац из Епархије бихаћко-петровачке, архијерејски намјесник модричко-градачачки протојереј-ставрофор Јово Лакић, парох скугрићки протојереј-ставрофор Војко Стевановић, модрички пароси јереји Горан Пањков и Синиша Лазић, парох петропавловског храма у Бијељини јереј Александар Мирковић и протођакон Славољуб Милошевић. Домаћин данашњег славља био је надлежни свештеник, протојереј-ставрофор Перо Танацковић.

Фото: Ведран Благојевић

У току Литургије Епископ Фотије рукоположио је у чин ђакона дипломираног теолога Александра Стевановића.

На овом литургијском сабрању учешће је узело много вјерних од којих је већина приступили Причешћу и сјединили се са Христом, а управо о потреби што чешћег причешћивања говорио је Преосвећени Владика у својој бесједи на крају Литургије.

МОДРИЧА РУКОПОЛОЖЕЊЕ ВИШЊИК