Полицијска управа данас обиљежава крсну славу МУП-а Српске (ВИДЕО)

Бијељинска Полицијска управа данас је у Епархијском културном центру у Бијељини обиљежити крсну славу Министарства унутрашњих послова Републике Српске - Светог архангела Михаила.

Епископ Фотије је након славског обреда , на академији која је организована поводом крсне славе ПУ Бијељина , поручио да су и Црква и Полиција на заједничком послу, као и све друге државне институције.

Црква мора и треба пастирски да брине о свом народу, његовим духовним потребама, да га васпитава у православној вјери и чува од искушења,  а полиција је ту да спроводи законе, штити нејач, сиротињу и све који су угрожени.

Начелник Полицијске управе  Бијељина Жарко Ћосић, честитајући славу свим припадницима МУП-а РС,  истакао је да бијељинска Управа може да се похвали добрим резултатима који су постигнути у очувању безбједности грађана и да се у континуитету улаже у опрему  полицијских снага и подмлађује кадар.

Поводом крсне славе ПУ Бијељина наградила је двадесетак полицијских службеника који су личним ангажманом показали да су на висини задатака И потврдили оданост  свом позиву. Једна од њих је и Сања Томић полицијски службеник  која је похваљена од стране начелника Ћосића за залагање на радном мјесту, иначе ова млада полицијска службеница обавља свој позив тек годину дана, али већ броји бројне резултате и похвале од стране својих колега и надлежних.

Перица Марковић замјеник командира Полицијске станице Лопаре такође је награђен због  успјешног учешћа у расвјетљавању кривичног дијела тешке крађе, чија је штета била око 200.000 марака. Марковић иза себе седам година радног стажа као полицијски службеник.

НТВ Арена

СВЕТИ АРХАНГЕЛ МИХАИЛО КРСНА СЛАВА ПОЛИЦИЈА ЖАРКО ЋОСИЋ МИЋО МИЋИЋ АКАДЕМИЈА