САБОР СВЕТОГ АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА - СЛАВА ОПШТИНЕ ТЕСЛИЋ

У Теслићу је данас обиљежена крсна слава општине Сабор светог архангела Гаврила.

У малој сали Општинске управе чин освећења славског жита и ломљење крсног хљеба обавио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије са теслићким свештенством.

Начелник општине Теслић Милан Миличевић је честитао крсну славу Сабор светог архангела Гаврила свим православним вјерницима Општине Теслић и пожелио добродошлицу Епископу Фотију, којег је назвао пријатељем Теслића, те му уручио пригодне дарове  -  књиге "Српска православна црква - осам вијекова историје у слици и ријечи" и "Законик цара Стефана Душана".

"Чини нам велико задовољство и част да је се нама Његово Преосвештенство г. Фотије, наш владика зворничко - тузлански. Он је увијек ту да нас подржи духовно и да нас поучи како да наставимо даље. На нама је да то повјерење које нам дају наши суграђани, али и владика Фотије, оправдамо на начин да радимо што боље и више за добро Теслића и Републике Српске. Долазак владике Фотија нам увијек даје нови подстицај и нову духовну снагу." - рекао је Миличевић.

Говорећи о данашњем чину Преосвећни владика Фотије је поручио да је важно да сви будемо заједно и да поштујемо своје празнике, традицију и обичаје.

"Увијек се радујемо кад посјетимо Теслић, нашу изузетно активну црквену општину. Теслић је за нас примјер како би требало да изгледа јака црквена заједница. Желимо да овај град буде благословено мјесто, гдје људи живе у миру, вођени љубављу према Богу и својим ближњима. Изградња Светосавског дома је важан корак ка томе, омогућавајући не само црквене активности, већ и културне манифестације које ће обогатити живот града. Подржавамо начелника Миличевића у његовом раду, јер вјерујемо да стабилност коју доноси политика коју заступа помаже општини да напредује. Народ гласа за њега и његову политику и то је добро. Значи, постоји стабилност и ова општина треба да иде напријед, да се развија. Редовно ћемо долазити овамо да се заједно молимо Богу и подржавамо развој овог града.“ - изјавио је Епископ Фотије.

Након освећења славских дарова Преосвећени владика Фотије је да и кратку изјаву за медије.

Текст и фото: Општина Теслић
Видео: Епархија зворничко-тузланска​

САБОР СВЕТОГ АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА КРСНА СЛАВА ТЕСЛИЋ НАЧЕЛНИК МИЛАН МИЛИЧЕВИЋ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ