Епископ Фотије: МОЛИТВА ЗА ДОБРО СРПСКОГ И СВИХ ВЈЕРУЈУЋИХ НАРОДА НА ЗЕМЉИ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије на Васкрс је позвао на молитве Богу за добро српског народа и свих народа на земљи, који су вјерујући људи и иду путем спасења.

"Желимо да и они други чују реч Божију и да се приклоне Христу, једином спаситељу света", поручио је владика након васкршње Литургије у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Бијељини.

Епископ Фотије позвао је окупљене да се помоле и за оне који страдају у Украјини, за прогоњене на српском Косову и Метохији и на другим мјестима.

"Они требају посебно да чују реч васкрсења, да Христос васкрсе и да радост донесе", додао је владика.

Епископ је рекао да они који страдају носе велики крст и изразио вјеру да ће Бог дати и њима да предокусе радост васкрсења.

"Свима вама, браћо и сестре, било на којој служби да јесте, Христос васкрсе, победи све наше муке, невоље и недаће, даровао нам је живот вечни, радост живота, али ће нам даровати и радост вечнога живота", рекао је владика у бесједи.

Епископ Фотије је позвао људе да буду са Христом, да би он био са свим људима и са српским православним народом у вијеке вијекова.

"Нека вам је свима срећан и благословен велики празник васкрсења Христовог, када су сви наши верници заједно на Светој васкршњој литургији, да доживимо пуноћу наше вере, да се сусретнемо и причестимо васкрслим Христом и да заиста предокусимо Царство небеско", поручио је владика.

Према његовим ријечима, то се предокуша сваки пут када се људи сабирају на Светим литургијама, посебно на велики празник васкрсења Христовог.

Текст: СРНА
Фото / Видео: Епархија зворничко-тузланска