ВЛАДИКА ФОТИЈЕ: ДА СУ И ВЈЕРА И ДЈЕЛА ЗА ДОБРО И НАПРЕДАК

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије позвао је на Бадњи дан да и вјера и дјела буду за добро и напредак Републике Српске, српског народа и свих грађана који у Српској живе.

"Да будемо окупљени као око бадњака, дрвета мира, око Христа који доноси небески, непролазни мир и да се та вјера наша види у дјелима", рекао је владика Фотије на свечаности налагања бадњака на тргу у Бијељини.

Владика Фотије указао је на значај скромности људске, али и постојаности и истрајности у добру, врлини и вјери.

Владика Фотије је пожелио да Бијељина иде путем мира, добра и заједништва.

"Нека овај град иде путем напретка и развоја, да у њега људи долазе, никада не одлазе", рекао је епископ зворничко-тузлански.

Градоначелник Љубиша Петровић пожелио је суграђанима здравље, срећу и благостање.

- Нека  нас буде све више и више и да на нам овај пламен који ћемо наложити, озари душу и све оне који уживају у благодети наших хришћанских празника. Ми смо ту да пошаљемо и вечерас поруке мира, љубави и поштовања и према свима који славе неке друге датуме, да живимо у миру слози и љубави. Такође, на ово Бадње вече поручујемо да сви заједно треба да градимо наш град Бијељину и Републику Српску путем оних врлина које су су саткане у десет Божијих заповијести, посебно у заповијести да љубимо ближњег свог као самог себе.

Овогодишњи полазник био је ученик деветог разреда Никола из многобројне породице Симић из Велике Обарске.

Налагању бадњака претходило је вечерње богослужење у Храму Светог Георгија и литија кроз град, уз учешће градских челника и великог броја грађана.

Испред сједишта Епархије зворничког-тузланске одржан је пријем за дјецу уз народни обичај пијукања, којим се дјеци дарују слаткиши и ситни поклони.

Владика Фотије служиће за Божић Свету архијерејску литургију у Саборној цркви у Бијељини од 5.00 часова.

БАДЊИ ДАН РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ БИЈЕЉИНА