СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА – КРСНА СЛАВА ИГУМАНА МАНАСТИРА Д. БИШЊА

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У понедјељак , 31. октобра 2022. године, када се молитвено сјећамо светог Апостола и Еванђелисте Луке и светог Петра, Митрополита цетињског, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Покрова Пресвете Богородице у Доњој Бишњи код Дервенте.

Преосвећеном Епископу Фотију је саслуживало више свештеника, како из наше епархије тако и из других епархија који су били цијењени гости оца Симеона, игумана манастира.

Светог Апостола и Еванђелисту Луку као крсну славу славе игуман ове свете обитељи, архимандрит Симеон Обреновић, и сабрат манастира, јеромонах Авакум Стјепановић, тако да је, након причешћа Светим Даровима, Владика са вјерним народом и свештенством преломио славски колач.

Како то за крсну славу и бива, као продужетак молитвеног сабрања уприличена је трпеза љубави у манастирској трпезарији за све присутне.

СВЕТИ АПОСТОЛ ЛУКА КРСНА СЛАВА МАНАСТИР БИШЊА ИГУМАН СИМЕОН