ЕПИСКОП ФОТИЈЕ СЛУЖИО ОПИЈЕЛО ТРАГИЧНО НАСТРАДАЛИМ НА ПОКЛОНИЧКОМ ПУТОВАЊУ

​Данас је у Храму свете великомученице Марине у Челопеку служено опијело за Љубицу Мијатовић и Милену Ерић које су прије два дана трагично настрадале у рушењу моста код Манастира Јовање у Овчарско-кабларској клисури.

Опијело је служио Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије уз саслужење и молитвено присуство монаштва, свештенства, породица, родбине и вјерног народа из Челопека и Зворника.

Епископ Фотије се обратио родбини и пријатељима ријечима утјехе и поуке рекавши да је данас тежак дан за све у Челопеку, али и читавој нашој Епархији па чак и Српској цркви.

Не знамо шта рећи. Покушаћу да кажем наводећи пример из Библије. Записано је у светом Јеванђељу од Луке да је пала кула у Силоаму и побила неке људе, њих осамнаест (ЛК, 13,4-5). Тада питаше Христа зашто су баш они страдали. Да ли су ти људи били грешнији од других. А Господ им одговори: Нису они грешнији од других људи, него ако се не покајате и ви ћете тако изгинути. Господ је њихов пример узео да нас, који смо преживели, позове на покајање. Да не би духовно страдали или чак и телесно. Не треба да искушавамо Бога, него да идемо путем утабаним. То свима да нам буде поука.

Молимо се Богу да страдале Љубицу и Милену - које су страдале на добром путу, путу ка манастиру тражећи светињу – прими у Царство небеско и награди их вечним животом.

Преосвећени владика Фотије се захваљује Влади Републике Србије и министру Ненаду Поповићу који су одмах понудили сву помоћ, као и градоначелницима Чачка и Зворника. Такође, Црвеном Крсту Србије, Епархији жичкој и свима који су помагали за вријеме и након овог трагичног догађаја. На крају, али не и најмање битно, Епископ се захваљује и свим љекарима у Чачку и Београду који су збринули повријеђене.

Након опијела Љубица и Милена су сахрањене на гробљу у Каракају.

Вјечан помен Љубици и Милени!

ОПИЈЕЛО ЧЕЛОПЕК ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ