Епископ Фотије: НАШЕ МИСЛИ ТРЕБА ДА СУ ТАМО ГДЕ ЈЕ ГОСПОД ХРИСТОС, СА ДЕСНЕ СТРАНЕ ОЦА НА НЕБЕСИМА

Наша философија и наше мисли треба да буду тамо где је Господ Христос, са десне стране Бога и Оца на небесима, поручио је Епископ Фотије на слави храма у доњем Брезику.
Фото: Епархија зворничко-тузланска
Његово Преосвештенство Епископ зворничко- тузлански господин Фотије служио је данас свету архијерејску Литургију поводом славе храма у Доњем Брезику.

Преосвећени владика је свим присутним, на челу са домаћином, протом Вујадином Станишићем честитао храмовну славу.

-Радујем се кад у у овако великом броју дођете у свети храм да заједно прославимо овај велики храм. Нема важније ствари коју је данас неко имао, од тога да дође у свети храм и да се причести, браћо и сестре. А многи су остали у својим кућама око ручка, неких послова, неки су ишли на њиву, на жалост. Кад се чују црквена звона свако својој цркви треба да хита на молитву да се причести и тиме доживи пуноћу заједницу.

У току свете литургије Епископ Фотије је рукоположио вјероучитеља Јована Рикановића из Брчког у свештени чин ђакона.

-Радујем се да смо данас, поред свете Литургије имали ту духовну радост рукоположења. Добили смо новог свештенослужитеља, ђакона Јована да служи са нама и да полако прима благи јарам Христов ради служења Цркви православној и светом Јеванђељу Христовом. Свако рукоположење је велика радост јер је то призив младих људи да служе Богу и своме роду.

У својој надахнутој бесједи Преосвећени Владика поучио је вјерни народ о значају празника Вазнесења Христовог и потреби да човјек себе узвисује онако како се Христос са Маслинске горе узидигао Оцу своме Небеском.

-Ја сам имао прилике да будем у Светој Земљи. Видео сам место са кога се Господ вазнео и поклонио му се. На том камену се утиснула Његова света нога и види се стопало. Чули сте у данашњем читању Јеванђеља благовест светих ангела, који су били присутни приликом Вазнесења – људи Галилејци! што стојите и гледате на небо? Овај Исус који се од вас узе на небо тако ће доћи као што видесте да иде на небо. Сада је дошао као слуга а приликом свеопштег васкрсења ће доћи као судија. Наша философија и наше мисли треба да буду тамо где је Господ Христос, са десне стране Бога и Оца на небесима, закључио је владика Фотије.

Владика је похвалио рад на уређењу храма и светосавског дома, са надом да се догодине овај велелепни храм и светосавски дом освештају у свој својој љепоти и величанствености.

Кум данашње славе био је Зоран Благојевић из Брчког, док су за наредну годину част кумства преузели проф. др. Милан Томић, Марко Панић и Јока Секулић.

Молитвено је на Литургији присуствовао предсједник Скупштине Брчко Дистрикта господин Синиша Милић.

ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ СПАСОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА ДОЊИ БРЕЗИК БРЧКО СИНИША МИЛИЋ РУКОПОЛОЖЕЊЕ