Епископ Фотије: ГДЕ ГОД СЕ СЛАВИ СВ. ВАСИЛИЈЕ ТУ ЈЕ МАЛИ ОСТРОГ

ПОЧЕЛО ПРОСЛАВЉАЊЕ СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ У БИЈЕЉИНИ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Вечерас је празничним вечерњим богослужењем почело прослављање славе Манастира светог Василија Острошког у Бијељини.

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је празнично вечерње са петохљебницом уочи празника светог Василија Острошког уз саслужење протојереја-ставрофора Драгана Пејчића, старјешине Саборне цркве у Бијељини, протојереја-ставрофора Љубе Богдановића, архијерејског намјесника бијељинског; протојереја Славољуба Милошевића; протојереја-ставрофора Драгана Илића; протођакона Немање Спасојевића и уз молитвено учешће високопреподобне игуманије Матроне настојатељице ове свете обитељи, као и друге сабраће свештеника и вјерног народа.

Обраћајући се ријечима поуке и утјехе владика Фотије је поздравио све присутне са жељом да будемо истински сведоци јеванђеља Христовог и да будемо бар у најмањем слични светом Василију Острошком. Ако не по подвигу, трпљењу или смирењу, оно бар по томе да имамо смирење пред њим, и другим преподобним оцима, да признамо и кажемо јасно да их је Бог подигао да буду светила наше Цркве и нашега народа.

На крају Преосвећени владика је још једном позвао све да се и сутра саберемо на светој Литургији која ће почети у 9 часова да се заједно помолимо Богу и светом Василију Острошком заштитнику наше Епархије зворничко-тузланске и нашега манастира овде за који слободно можемо рећи да је Мали Острог.

На дан Светог Василија Острошког Света архијерејска литургија, у манастиру посвећеном овом Божијем угоднику у Бијељини, почиње у 9.00 часова.

јереј Дражен Ракић

ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ МАНАСТИР СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ СЛАВА МАНАСТИРА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ