Епархијска слава Живоносни Источник прослављена у Теслићу

Сва славна, принцеза царска
Приводи се унутра
Цару у хаљини извезеној од злата.
Преукрашена приводи се цару.
Улазе у радости и весељу,
Улазе у дворац царски.
(Пс.45, 14-16)

Дана 13. априла 2018. године храм Пресвете Тројице у Теслићу имао је част да буде домаћин овогодишње  свечане прославе  крсне славе Епархије зворничко-тузланске – Живоносни Источник  / Источни петак.

Свету Архијерејску Литургију служили су Епископи: зворничко-тузлански Господин Г. Фотије и бихаћко-петровачки Господин Г. Сергије, уз саслужење свештеника протојереја-ставрофора: Јове Лакића, Стеве Јовића, Мирка Николића, Миодрага Каиновића, Жељка Матића, протојереја Александра Млађеновића, те протођакона Славољуба Милошевића и Младена Ковачевића.

У својој бесједи након свете Литургије Епископ Фотије је нагласио да је Васкрсење Христово циљ хришћанског живота и да сваки дан непрестано треба да се трудимо да заступништвом Пресвете Богородице тежимо ка томе циљу.

Такође, по завршетку свете Литургије преломљен је славски колач, након чега је заједничка трпеза љубави одржана у мотелу ''Рођо''.

Прослављајући Богородицу у ове свјетле дане у коме нам се гроб Христов открива празан, Богородица се пројављује као Извор Живота – Извор Васкрслога Живота, а ми се  непрестано сјећамо Исаијиног обећања: Зато ће вам сам Господ дати знак; ето девојка ће затруднети и родиће Сина, и надјенуће Му име Емануило (Ис. 7, 14). Управо у томе обећању да је Бог са нама, и ми заједно са Пресветом Богородицом стојимо испред празнога гроба Христовог и постајемо свједоци да смрт не може да држи онога који је „свјетлост свијету' (Јн. 8, 12).

Кличући са  апостолом Павлом да се „радујемо свагда у Господу“ ( Фил. 4,4), заједно са свима светима у Васкрсломе Господу у ове свјетле дане ускликнимо Пресветој Богородици: Радуј се Благодатна, јер ће Тобом радост засијати!

​Предсједник СОЗ-а
Александар Митровић