ПРАЗНИЧНО ВЕЧЕРЊЕ БОГОСЛУЖЕЊЕ У МАНАСТИРУ СВЕТЕ ПЕТКЕ

Фото: Дражен Ракић
У навечерје празника Свете преподобне Петке Параскеве у манастиру посвећеном овој светитељки у бијељинском насељу Пет језера, служено је празнично вечерње богослужење са петохљебницом.

Вечерњим богослужењем началствовао је Првопастир Епархије зворничко тузланске Господин Фотије уз саслужење протојерејâ-ставрофорâ Стеве Милошевића и Митра Тешића, протојерејâ Ненада Ђурића и Васе Поповића, ђакона Немање Спасојевића и молитвено учешће умировљеног Епископа Василија (Качавенде), многобројног свештенства, вјерног народа и градоначелника Бијељине г. Љубише Петровића са сарадницима.

Богослужењу је присуствовало и сестринство манастира предвођено својом високопреподобном игуманијом Стефанидом.

Љепоти богослужења су својим трудом и даром придонијели часни оци из бијељинског намјесништва који су појали за пјевницом.

Напајајући све присутне јеванђелским ријечима, Преосвећени Владика Фотије је истакао значај Свете Петке и њеног подвига како за српски народ тако и за цијелу Цркву Христову, јер света Параскева сачувавши душу своју од гријеха и оскврњења, заиста начини себе црквом Бога Живога.

''Желим свима благословен велики празник преподобне матере наше Параскеве. Данас су многи наши Срби и Српкиње сабрани у својим храмовима да прославе ову угодницу Божију која је велика утеха за све нас, '' рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

СВЕТА ПЕТКА ПАРАСКЕВА ХРАМОВНА СЛАВА МАНАСТИР СВЕТЕ ПЕТКЕ БИЈЕЉИНА ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ