ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ЗВОНА ЗА ХРАМ У ПАТКОВАЧИ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије освештао је данас звона за Храм Христовог Васкрсење у Патковачи.

Након освећења Епископ је поздравио окупљени народ пригодном бесједом рекавши том приликом да ''звона на цркви подсећају и позивају верујући народ на богослужење и молитву, као и на свако добро дело.''

Кума и дародавац звона је госпођа Душанка Митровић, која је овом приликом и одликована од стране Преосвећеног Владике епархијском граматом за своја доброчинства.

Освећењу звона је присуствовао и велики број вјерника за које је кума припремила послужење.

Отац Сретен Мићић је у име Црквене општине Патковача, а поводом прве канонске посјете Преосвећеном  Владици поклонио икону Богородице Тројеручице.

Истог дана владика Фотије је освештао и нови парохијски дом за надлежног свештеника.

ОСВЕЋЕЊЕ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА ПАТКОВАЧА