ГАВРИЋИ: СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ

СЛАВА ХРАМА ПРЕПОДОБНОГ СИСОЈА ВЕЛИКОГ У ГАВРИЋИМА

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је Свету архијерејску литургију у Храму преподобног Сисоја Великог у Гаврићима код Добоја у парохији пољичко-костајничкој.

Благословен Господ Бог Израиљев што походи и избави народ свој!
(Лк. 1, 68)

У 4. недјељу по Духовима Његово Преосвештенство Епископ звроничко-тузлански господин Фотије посјетио је парохију  пољичко-костајничку и том приликом служио Свету архијерејску литургију у храму Преподобног Сисоја Великог у Гаврићима.

Првопастира Епископије зворничко-тузланске, у име своје пастве и своје лично име, поздравио је протонамјесник Златко Загорац, надлежни парох, пожеливши владици срдачну добродошлицу.

Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј-ставрофор Мирко Николић, архијерејски намјесник добојски; протојереј Бранко Цвјетковић и ђакон Владо Мојевић.

Поучивши присутни вјерни народ Епископ Фотије је рекао ''да на светој Литургији треба да доживимо тајну наше вере. Да се сусретнемо са Богом у кога верујемо. Да се причестимо Васкрслим Христом. То су доживели, у својој пуноћи, они који су се данас причестили Телом и Крвљу Христовом.''

У току Литургије Епископ Фотије је рукоположио у свештени ђаконски чин дипломираног теолога Бориса Станића из Дервенте.

У наставку, Владика је одликовао господина Николу Николића највишим епархијским одликовањем орденом Краља Драгутина-Преподобног Теоктиста за несебичну љубав и залагање око обнове храма у Гаврићима.

Након Литургије услиједио је Крсни ход са иконама и барјацима око храма, а по том је освећено славско жито и колач који је припремио овогодишњи кум славе господин Никола Николић са својом породицом.

Након евхаристијског сабрања услиједио је мали културно-умјетнички програм који су извела дјеца из КУД-а ''Напредак'' - Бушлетић као и трпеза љубави за сав присутни народ коју је припремио кум славе.

''Србски православни појци'' су својим појањем уљепшали данашње евхаристијско сабрање у парохији пољичко-костајничкој.

ђакон Владо Мојевић

РУКОПОЛОЖЕЊЕ ДОБОЈ ГАВРИЋИ ПРЕПОДОБНИ СИСОЈЕ ВЕЛИКИ ОРДЕН