СЛАВА МАНАСТИРА СВЕТОГ НИКОЛАЈА У ЕТНО СЕЛУ ''СТАНИШИЋИ''

У суботу, 22. маја 2021. године, на празник Преноса моштију Светог Николаја Мирликијског Чудотворца, свечано је прослављена храмовна слава манастира посвећеног Светом оцу Николају у етно селу ''Станишићи'' у Бијељини.

Тим поводом евхаристијским сабрањем началствовала су Преосвећена господа Епископи: Фотије зворничко-тузлански и гост из Епархије новограчаничко-средњозападноамеричке г. Лонгин.

Епископима су саслуживали архијерејски намјесник бијељински, протојереј-ставрофор Љубо Богдановић и јереј Александар Вујковић (Епархија новограчаничко-средњозападноамеричка) те ђакон Немања Спасојевић.

Благословивши славско жито и колач, Епископ Фотије честитао празник ктитору манастира г. Борису Станишићу и његовој породици, и поучио сабрани вјерни народ о животу, подвизима и чудима Светог Николаја Мирликијског Чудотворца и његовом молитвеном заступништву и помоћи свима вјернима који му се обраћају.

Након свете Литургије у манастирском конаку за све присутне приређена је славска трпеза, а кум поводом овогодишње манастирске славе био је г. Славиша Лакић.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА МАНАСТИР СВЕТОГ НИКОЛЕ СВЕТИ НИКОЛА ЕТНО СЕЛО СТАНИШИЋИ ЕПИСКОП ЛОНГИН ЕПАРХИЈА НОВОГРАЧАНИЧКА