ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ДА СВИ БУДЕМО БЛАГОСЛОВЕНИ МОЛИТВАМА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ

На дан Светог Василија Острошког Света архијерејска литургија почиње у 9.00 ч.

Прослава Светог Василија Острошког започела је данас служењем Празничног вечерња са петохљебницом, које је, уз благослов Преосвећеног Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, служио Епископ осечкопољски и барањски г. Херувим, уз саслужење архимандрита Нектарија, настојатеља манастира Часног Крста код Бијељине; протојереја Љубе Богдановића, архијерејског намјесника бијељинског; протођакона Богдана Стјепановића и молитвено учешће високопреподобне игуманије Матроне настојатељице ове свете обитељи, као и друге сабраће свештеника и вјерног народа.

Кад год се сећамо светог Василија, Острошког Чудотворца одмах нам је на уму Манастир Острог. Ја доживљавам ово наше данашње сабрање, као да смо и ми део Острога, који је вечерас проширен све до Епархије зворничко- тузланске и града Бијељине – рекао је вечерас Епископ Фотије.

На дан Светог Василија Острошког Света архијерејска литургија, у манастиру посвећеном овом Божијем угоднику у Бијељини, почиње у 9.00 часова.

ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ МАНАСТИР СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ СЛАВА МАНАСТИРА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ ЕПИСКОП ХЕРУВИМ ЕПАРХИЈА ОСЕЧКОПОЉСКА И БАРАЊСКА