Архијерејска литургија у брчанском насељу Колобара

Дана 12/25. фебруара 2018. године, у недјељу Православља, када наша света православна црква прославља светог Мелетија архиепископа антиохијског, Његово Преосвештенство г. Фотије служио је свету архијерејску Литургију у храму свете великомученице Недеље у насељу Колобара у Брчком.

У молитвеном сабрању Епископу су саслуживали: протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, архијерејски намјесник брчански, протојереј-ставрофор Миодраг Тошић, протојереј-ставрофор Жељко Ђурица, протојереј-ставрофор Бранко Ђурић свештеник у пензији, као и протођакони Богдан Стјепановић и Велибор Симић.

Светој архијерејској Литургији присуствовао је велики број вјерника парохије храма свете великомученице Недеље у насељу Колобара у Брчком.

У  својој архипастирској поуци, владика Фотије је између осталог истакао:

''Када приступамо светом причешћу, ми приступамо живом Христу. Причешћујући се постајемо Црква Бога Живога. Обожујемо своју природу. Задобијамо дарове Духа Светога, који су дарови вечног живота и Царства Небеског. Заиста је благословено видети да сте се сви причестили на светој Литургији. Тако би требало да буде сваке Литургије. Не само у посту, него током целе године...Данас наша Црква прославља недељу Православља. Недељу победе над свим јересима. Ако правилно тј. Православно верујемо, правилно ћемо и живети и спасавати се. Није довољно да било како верујемо у Бога''.

ЧАСНИ ПОСТ НЕДЕЉА ПРАВОСЛАВЉА БРЧКО БРЧКО КОЛОБАРА ГРБАВИЦА