СЛАВА АД РУДНИК И ТЕРМОЕЛЕКТРАНА УГЉЕВИК

У уторак, 24. новембра 2020. године,  Акционарско друштво Рудник и термоелектрана Угљевик, са мањим бројем званица у односу на претходне године, због актуелне ситуације изазване пандемијом коронавируса,  прославило је крсну славу овог угледно предузећа, светог Стефана Дечанског, краља српског.

Славски колач и пшеницу освештао је Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, уз саслужење протођакона Славољуба Милошевића.

Епископ је честитао директору РиТЕ Угљевик г. Чедомиру Стојановићу и присутним члановима управе славу овог предузећа, подсјећајући присутне на подвиге светог Стефана Дечанског призивајући молитвени благослов светитеља на присутне, као и на сав српски народ и њиме чувано свето Косово и Метохију.

Нека је срећна и благословена данашња слава свети Стефан Дечански, велики светитељ из нашег рода српског чије су мошти у манастиру Високи Дечани на Косову и Метохији. Свети краљ је подигао манастир Дечане благодарећи Богу и светом Николи за чудесно исцељење свога вида.

Рудник и термоелектрана Угљевик има велики благослов да празнује управо светог Стефана Дечанског као своју крсну славу и заштитника свих људи који овде раде као и управе овог предузећа. Ово предузеће је веома значајно за све Србе који живе на овим просторима као и за Српску православну цркву јер помаже многе цркве и манастире, не само у угљевичком крају него и широм Епархије зворничко-тузланске
, рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

СВЕТИ СТЕФАН ДЕЧАНСКИ МРАТИНДАН КРСНА СЛАВА РУДНИК И ТЕРМОЕЛЕКТРАНА УГЉЕВИК ЧЕДОМИР СТОЈАНОВИЋ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ НАЧЕЛНИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ