ПОЛИЦИЈСКА УПРАВА БИЈЕЉИНА ДАНАС ОБИЉЕЖАВА КРСНУ СЛАВУ МУП-А СРПСКЕ

Полицијска управа Бијељина предвођена Начелником Стјепаном Терзићем, данас обиљежава крсну славу Министарства унутрашњих послова Републике Српске - Светог архангела Михаила.

Епископ Фотије је након славског обреда, који је одржан у Манастиру светог Василија Острошког у Бијељини у складу са прописаним епидемиолошким мјерама, поручио да је полицијска служба веома одговорна и значајна за Републику Српску и за читав наш народ.

Часни оци, уважена господо представници наше полиције Републике Српске.

Данас се помолисмо Богу и светом архангелу Михаилу - који је заштитиник и слава наше полиције, свих људи који раде у Министарству унутрашњих послова - да буде заштитник и онај који ће благосиљати добра дела у вашој служби, која је веома одговорна и веома значајна за Републику Српску и за читав наш народ.

Данас смо чули и за упокојење нашега Патријарха српског г. Иринеја. Вршили смо му помен јутрос, на овом истом месту. Заиста је ово тежак тренутак за све нас. Молимо се Богу за покој његове душе. Он је био наш духовни отац и пастир који нас је последњих десет година руководио и био на кормилу Српске цркве.

Свакако, имамо и тешкоће са пандемијом Ковида19 са којом се сви боримо и молимо се Богу да што пре прође и да се људи врате свом нормалном животу и послу. Да могу људи да живе пуним плућима, јер ова болест, изгледа, узима кисеоник. Људи не могу да дођу до даха. Управо оно што нам је најпотребније за живот – дисање – то нам узима. Заиста је подмукла та болест. Непозната. Боримо се и ми као Црква. Боре се све медицинске институције да дођу до решења, али за сада га нема, нажалост. Постоје многи случајеви да људи погођени управо овим вирусом одлазе са овога света.

Дај Боже да Господ прекрати ове наше муке. Да свети архангел Михаило буде свима вама на помоћ, у вашој одговорној служби у Министарству унутрашњих послова, али и свима нама у Цркви, као и нашем Српском православном народу у Републици Српској и широм васељене. Да заиста будемо достојни овога тренутка да изнесемо крст који нам је историја доделила у овоме периоду.

СВЕТИ АРХАНГЕЛ МИХАИЛО КРСНА СЛАВА ПОЛИЦИЈА СТЈЕПАН ТЕРЗИЋ КОРОНА ВИРУС КОВИД 19 COVID 19