ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: МИСИЈА ЦРКВЕ ЈЕ ДА СВЕ ЉУДЕ ПРИВЕДЕ ХРИСТУ

У недјељу пету по Васкрсу - Самарјанке, 17. маја 2020, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије учинио је канонску посјету питомом требавском селу Врањак.

У храму светога великомученика Георгија Преосвећеног Епископа дочекао је надлежни свештеник, протојереј-ставрофор Слободан Тошић са вјерним народом.

На евхаристиском сабрању саслуживали су протојереј-ставрофор Јово Лакић, архијерејски намјесник модричко-градачачки, протојереј Дајан Трифуновић, протођакон Богдан Стјепановић и ђакон Милорад Пантић.

Преосвећени Владика је током Литургије поучио вјерни народ пригодном бесједом, похвалио Врањачане на труду и показаној љубави према Цркви Христовој.

''Догађај сусрета Христа и Самарјанке у време кад се Јудеји и Самрјани нису мешали је показао да ће Јеванђеље да пређе границе јеврејског народа и да ће се проширити на све народе света. Оставши неко време на проповеди у Самарији Христос је показао да увек и свуда има људи који су спремни да чују Свето Јеванђеље'' рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

Овом приликом, Епископ је уручио владичанске грамате супружницима Сави и Цвијети Митровић из Врањака, Милошу Савићу из Врањака, и грађевинском предузећу „Браћа Мићић“ д.о.о. из Модриче.

Нека је слава Господу за све!

парох  врањачки
протојереј-ставрофор Слободан Тошић