ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ УВИЈЕК УТЈЕХА СРПСКОМ РОДУ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Фотије рекао је на обиљежавању славе манастира Свети Василије Острошки у Бијељини да је овај светитељ био велики подвижник и до данас је увијек утјеха српском роду.

"Српски народ неће малаксати и поклекнути пред било каквим болестима јер има пред собом велике светитеље који показују пут своме роду", рекао је Владика у бесједи.

Епископ Фотије позвао је вјернике да буду у заједништву и увијек са светима својим и Црквом.

"Радујем се великом броју људи на светој Литургији, добро је да славимо Бога и крсне славе своје, то је оно што ми Срби имамо и што ћемо чувати", рекао је Владика.

Послушајте цео снимак бесједе Епископа Фотија

Осим вјерника, Светој архијерејској Литургији и манастирској слави присуствовали су и градоначелник Бијељине Мићо Мићић, кум данашње славе и начелник општине Угљевик Василије Перић који је замјеник предсједника Епархијског управног одбора Епархије зворничко-тузланске.

Текст и фото: Младен Василић

Повезана вијест - БИЈЕЉИНА: МАНАСТИР ОБИЉЕЖИО КРСНУ СЛАВУ СА ВЈЕРНИЦИМА (БН ТВ)

Прочитајте још -   ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: УЗДАМО СЕ У МОЛИТВЕ И ЗАШТИТУ СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ

ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ МАНАСТИР СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ ГРАДОНАЧЕЛНИК МИЋО МИЋИЋ СЛАВА МАНАСТИРА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ