ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ЧЕКА НАС ВЕЛИКИ БЛАГОСЛОВ ЈЕР СМО ПОНЕЛИ ВЕЛИКИ КРСТ У ОВОМ ПОСТУ

ПОШТУЈЕМО СВАКОГ АЛИ ЖЕЛИМО ДА И ДРУГИ НАС ПОШТУЈУ

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ НА ВЕЛИКУ СУБОТУ БОГОСЛУЖИО У БИЈЕЉИНИ

У сусрет празнику Васкрсења Господњег, на Велику суботу, 18. априла 2020. године, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је свету архијерејску Литургију, у храму Светог великомученика Пантелејмона у Бијељини, уз саслужење протојереја-ставрофора Горана Ненића и Драгана Илића, протонамјесника Григорија Врачевића и Синише Шаренца, те протођакона Богдана Стјепановића и ђакона Бранислава Недића.

Епископ Фотије је у својој бесједи поручио: ''Сабрали смо се данас на Велику суботу, на дан када би требало ћутати, како кажу црквене химне посвећене данашњем дану, јер је Господ телом у земљи. Ми на иконама данашњег празника представљамо Господа како улази у Ад и васкрсава Адама и Еву што је почетак Васкрса. Данас смо дошли да предокусимо тајну васкрсења''

''Дај Боже да нас Господ духовно укрепи да будемо јачи него што смо били пре овога поста и да можемо да се спремимо и на већа искушења, ако буде било потребно. Не клонимо духом, него поштујмо свакога али тражимо и да други поштују нас и наша права'' – рекао је Епископ Фотије у данашњој бесједи.

COVID19 КОРОНА ВИРУС ПАНДЕМИЈА ВЕЛИКА СУБОТА СТРАСНА СЕДМИЦА БИЈЕЉИНА