ЕПИСКОП ФОТИЈЕ У НЕДЕЉУ БЛУДНОГ СИНА БОГОСЛУЖИО У ТУТЊЕВЦУ

У недјељу блудног сина, 16. фебруара 2020. године, на празник Светог Симеона и Ане и светог Јакова, Архиепископа српског, Његово Преосвештенство Епископ зворничко- тузлански Господин Фотије служио је свету архијерејску Литургију  и освештао  живопис у храму Покрова Пресвете Богородице  у угљевичкој мјесној заједници Тутњевац.

У литургијском сабрању Епископу су саслуживали протојереј Александар Тешић, архијерејски намјесник угљевичко-јањски, протојереј-ставрофор Љубомир Ђокић, умировљени свештеник и протођакон Славољуб Милошевић.

''Прича о блудном сину из данашњег Јеванђеља говори о повратку човека Богу, о могућности повратка свакога човека Богу кроз покајање. Покајање је пут којим идемо до васкрсења. Пут на коме се кајемо, молимо се и праштамо једни другима, а не завидимо као старији брат из данашње јеванђелске приче. Наша жеља треба да буде спасење за све. Имајмо једнаку љубав за све.

Они који су се данас исповедили и покајали, они су ти који приступају Оцу небеском кроз највећу трпезу која им је уготовљена, а то је света Литургија'', поучио је Епископ Фотије у својој бесједи.

​Након замвоне молитве освештан је живопис, којим је украшена унутрашњост храма.