КАНОНСКА ПОСЈЕТА ЕПИСКОПА ФОТИЈА ПАРОХИЈИ ПОПОВЉАНСКОЈ

На празник преподобног Јевтимија великог Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије први пут је посетио парохију поповљанску и служио Свету  Архијерејску Литургију у храму Христовог Васкрсења.

Овом приликом Његовом Преосвештенству саслуживали су архијерејски намесник бијељински, протојереј-ставрофор Љубо Богдановић, протонамесник Радиша Јокић, парох бијељински, те протођакони Славољуб Милошевић и Бојан Чечар.

У свом архипастирском слову г. Епископ је указао на важност покајања у животу свих хришћана.

Нагласио је да сваки човек има способност да се каје и истовремено да наша срца буду отворена за праштање и прихватање покајања другог човека. Томе нам сведоче наши светитељи савременици, попут светиХ стараца Порфирија, Пајсија и других на које смо позвани да се угледамо.

На крају евхаристијског сабрања и архипастирске поуке Преосвећени Епископ је надлежног пароха, јереја Срђана Радмановића одликовао чином протонамесника.