ПРОСЛАВЉЕНА КРСНА СЛАВА СТАРОГ ЗВОРНИЧКОГ ХРАМА

Празник Рођење Светог Јована Крститеља Зворничани прослављају као славу Старог зворничког храма.

Празничног расположења, а ријечима добродошлице, свештенство и вијерни народ на улазу у порту дочека свог духовног оца и Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: архимандрит Гаврило (Стевановић), игуман манастира Озрен, игуман Георгије (Станковић), намјесник манастира Озерковићи, протојереј-ставрофор Видоје Лукић, архијерејски намјесник зворнички, протојереј-ставрофор Славенко Томић, протонамјесници Милош Тришић и Радиша Јокић, јереји др Никола М. Гаврић и Дражен Стевановић, те протођакон Славољуб Милошевић и ђакон Ђорђе Грујић.

Пјевао је црквени хор ''Свети Владика Николај'' из Зворника.

Бесједа Епископа Фотија

За указану помоћ у току реновирања Старе зворничке светиње, Преосвећени Владика Фотије одликовао је орденом Светог краља Драгутина - преподобног Теоктиста, господина Зорана Стевановића, градоначелника Зворника, господина Саву Ерића, великог добротвора и привредника и Данијела Драгичевића, шефа кабинета Предсједавајућег Предсједништва БиХ г. Милорада Додика.

Епископским граматама признања одликовани су: г. Станко и Љепосава Загорац, ктитори будућег фрескописа, г. Иван Иво Јокић, велики пријатељ и добротвор наше светиње, г. Јаков Галић, дугогодишњи предсједник ЦО Зворник и добротвор, г. Драгољуб Рељић, први савјетник Предсједавајућег Предсједништва БиХ, г. Бојан Ивановић, замјеник градоначелника Зворника, г. Владимира Живковића, великог добротвора и г. Новицу Мотику, успјешног младог архитекту и добротвора светиња православних.

Услиједио је опход око храма и ломљење славског колача са кумом данашње славе и јубилеја 200 година од освећења темеља светог храма.

Кум, господин Саво Ерић из Зворника заједно са својом породицом, припремио је славски колач, ручак за званице и послужење за све присутне у црквеној порти.

Кумство за сљедећу годину преузела је г. Биљана Чигоја.

Након Литургијског сабрања услиједила је трпеза љубави  у новој црквеној сали. У току ручка, пригодном бесједом, обратио се и све присутне празничним ријечима добродошлице поздравио протонамјесник Милош Зекановић. Он се захвалио Преосвећеном Владики Фотију на канонској посјети а званицама на присуству. Ручак је протекао у веселом расположењу захваљујући програму који су уприличили чланови хора.

протонамјесник Милош Зекановић
привремени парох четврте парохије зворничке