ХРАМОВНА СЛАВА И АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У БАЊИ ВРУЋИЦИ (ВИДЕО)

Фото: Далибор Ковачевић
Торжествено прослављање крсне славе Храма Вазнесења Господњег у Бања Врућици, започело је великим бденијем уочи Спасовдана.

Свету службу су служили свештеници теслићког намјесништва: протојереј-ставрофор  Недељко Пришић, парох растушки, протојереј-ставрофор Мирослав Живковић,парох церовачки и јереј Жељан Савић,парох врућички. Исте вечери испред крсног спомен обиљежја, обављен је парастос за погинуле војнике и војсковође у последњем Одбрамбено-отаџбинском рату.

Парохија бањаврућичка је по први пут имала част да у њој богослужи Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије, онај који стоји на мјесту великог и вјечног Архијереја Цркве.

Надлежни свештеник, протојереј-ставрофор Миро Ђукарић у име вјерног народа, браће свештеника и своје лично име, дочекао је и поздравио Епископа Фотија и зажелио му искрену добродошлицу.

У току Божанске Литургије Преосвећени Владика је поучио вјерни народ о значају празника Вазнесења Господњег и о циљу нашега живота овдје на земљи.Такође, нагласио је значај свете Евхаристије, али и позвао све присутне да живе врлинским животом без обзира какву дјелатност обављали у животу.

Преосвећени Владика је у току свете Литургије освештао и нови иконостас унашем храму.

Његовом Преосвештенству, данас су саслуживали: протојереј-ставрофор Миладин Вуковић, архијерејски намјесник теслићки, и јереј Жељан Савић, парох врућички.

Светој чаши су приступили многи,а посебно велики број дјеце што је велика радост за све нас.

Протојереј-ставрофор Миро Ђукарић