ХРАМОВНА СЛАВА И АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ПРИБИНИЋУ (ВИДЕО)

Фото и видео: Далибор Ковачевић
У селу Прибинић код Теслића ове године са великом радошћу је прослављена храмовна слава Свети цар Константин и царица Јелена, посебно је свечано било због доласка и служења свете Литурије Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија који је по први пут посјетио парохију прибинићку.

Надлежни свештеник, протонамјесник Драган Марковић, у име вјерног народа, браће свештеника и своје лично име,поздравио је Епископа Фотија и зажелио му искрену добродошлицу.

Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереји-ставрофори; Боривоје Шањић, умировљени свештеник, Миладин Вуковић, архијерејски намјесник теслићки и Драгиша Симић, парох добојски, те протонамјесник Милош Јовић и протођакон Богдан Стјепановић.

Преосвећени владика је у бесједи истакао значај Светих Константина и Јелене, дотакнувши се времена до Миланског едикта које је било испуњено великим бројем мученика због прогонства.Такође је нагласио значај Причешћа али и позвао све присутне да живе врлинским животом без обзира какву дјелатност обављали у животу.

По трократном опходу и освећењу славског колача и кољива у сали светосавско-парохијског дома уприличен је славски ручак.