ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: АКО НЕ ЖИВИМО ВЕЧНО СВЕ ДРУГО ЈЕ МАЛО И ПРОЛАЗНО

Многе религије и философска учења, будизам, хиндуизам, ислам и друге, покушавале су да реше проблем смрти, али оно што је јединствено за хришћанство, и конкретно православље, јесте победа над смрћу и васкрсење свих. То је у темељу наше Цркве. Ако Христос не уста, каже апостол Павле, узалуд је вера наша.

У недјељу 21. априла 2019. године, када прослављамо Улазак Господа нашега Исуса Христа у Јерусалим - Цвијети, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г.Г. Фотије служио је Свету архијерејску Литургију у храму Светог великомученика Димитрија у Шамцу.

Епископу је саслуживало братство Храма светог Димитрија, које је свечано дочекало свог Архијереја заједно са вјерним народом.

У току Литургије Епископ Фотије је одликовао протојереја Миодрага Стевановића, пароха шамачког, чином протојереја-ставрофора, наградивши његов труд током вишегодишњег служења Богу и мајци Цркви.

Након свете Литургије Епископ Фотије се обратио вјерном народу пригодном бесједом у којој је говорио о уласку Господа Исуса Христа у Јерусалим, Његовој спасоносној жртви, те о томе да нас Света Црква учи да је циљ човјековог живота обожење наше личности, наше сједињење са Богом, да бисмо кроз то сједињење задобили живот вјечни, да би задобили све божанске врлине, сву божанску светост и све друге дарове Божанске.

Зато је наша животна философија, философија радости јер нас уводи у вечни живот. Није довољно да људи живе 50 или 100 година, ако не живимо вечно све друго је мало и пролазно - рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

ђакон Мирослав Драшко

ВАСКРШЊИ ПОСТ ЦВЕТИ ШАМАЦ