ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ПОКАЈАЊЕ ОД РАЗБОЈНИКА ЧИНИ СВЕТИТЕЉА

Пете недјеље Великог поста која је посвећена Преподобној Марији Египћанки, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије служио је свету архијерејску Литургију у храму Светог Николе у Милошевцу код Модриче.

Епископа је дочекао протојереј-ставрофор Ђоко Б. Лазић, надлежни парох милошевачки заједно са другом сабраћом свештеницима и вјерним народом.

​''Заиста је велики благослов за Епископа или свештеника, за оног који брине о духовном узрастању младих, кад види пуну цркву деце и омладине - малих светосаваца. То је за нас веома значајно јер су млади данас на великим искушењима од разних секти, дроге и ко зна каквих све других невоља. Зато морамо сви заједно, и Црква и родитељи и званичне педагошке институције да удружимо снаге у бризи за младе људе који ће сутра бити будућност на овим просторима, рекао је Владика Фотије.

''По примеру Преподобне Марије Египћанке, коју данас прослављамо, и ми треба да се покајемо да би нас Господ примио као своје. Покајање од разбојника чини светитеља. Покајање је жеља да се променимо'' – поручио је у данашњој бесједи Епископ Фотије.