АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ПАПРАЋА ПОВОДОМ ХРАМОВНЕ СЛАВЕ

Епископ Фотије: Данас прослављамо празник радости вере наше и нада наше, јер од овог дана почиње спасење наше.
У четврту недељу свете Четрдесетнице када савршавамо спомен на Преподобног и богоносног оца нашег Јована Лествичника, 7. априла 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио је свету архијерејску Литургију у саборном храму, средњевјековне Немањићке задужбине, манастира Папраћа који данас прославља  Благовијести Пресвете Богородице као своју храмовну славу.

Преосвећеног Епископа дочекао је Високопреподобни архимандрит Николај (Јовић), настојатељ ове свете обитељи, који је саслуживао око свете трпезе заједно са протојерејом-ставрофором Видојем Лукићем, архијерејским намјесником зворничким и протођаконом Богданом Стјепановићем.

У својој бесједи, Епископ Фотије је пожелео срећан и благословен празник и храмовну славу манастирском братству и вјерном народу, истакавши да данас прослављамо празник радости вере наше и нада наше, јер од овог дана почиње спасење наше.

Оцу игуману желим много снаге да се бори, као и до сада, и да и даље обнавља ову светињу како би она наставила своју мисију и у ово наше распето и мученичко време, али и време васкрсења – казао је на крају бесједе Епископ Фотије.

По завршетку литургијског сабрања Епископ је извршио чин резања славског колача са кумом овог празничног дана, господином Славишом Шикуљком из Зворника.

ВАСКРШЊИ ПОСТ НЕДЕЉА СВЕТОГ ЈОВАНА ЛЕСТВИЧНИКА СРЕДОПОСНА СВЕТИ ЈОВАН ЛЕСТВИЧНИК БЛАГОВИЈЕСТИ МАНАСТИР ПАПРАЋА