ИТАЛИЈА: ЕПИСКОП ФОТИЈЕ У УДИНАМА

У недјељу месопусну, 04. марта, надлежни парох и вјерни народ у Удинама су дочекали свога Епископа г. Андреја и драгог госта, Епископа зворничко-тузланског г. Фотија.

Фото: Жељко Јовановић

Бесједа Епископа Фотија из Удина

На Свету Литургију у парохији Светог краља Стефана Слепог у Удинама, Италија се сабрало мноштво народа из Удина и околине.

Историјски град Удине који чува тајну Светог Стефана Слепог није више, али ни мање значајан од свих осталих парохија Епархије аустријско-швајцарске. Град у коме се упокојио Свети Стефан Слепи је и више него заслужио пажњу и ријеч православног пастира који се духовно брине о овдашњим вјерницима.

У току Литургије рукоположен је, у свештени чин ђакона, дипл. теолог Миладин Вујковић из Беча.