Празник Рођења Христова прослављен светом архијерејском Литургијом у Саборном храму у Бијељини (ВИДЕО)

БИЈЕЉИНА, 7. ЈАНУАРА /СРНА/ - Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије, у бесједи након божићне Литургије у Саборном храму у Бијељини, позвао је људе да праштају и да воле једни друге.

"Док имамо љубави у себи ми смо у Богу и Бог је у нама", рекао је владика окупљенима на божићно јутро у Храму Рођења Пресвете Богородице.

БЕСЈЕДУ ЕПИСКОПА ФОТИЈА ПОГЛЕДАЈТЕ ОД 52:00 МИНУТА

Он је позвао вјерни народ да сваки дан живи као да је Божић и нагласио да је Бог постао човјек да би ми постали богови по благодати и то је суштина овог празника.

"Божић је празник који је спасење читавога свијета, показује нам пут спасења али не намеће се и не узима слободу људима", поручио је владика Фотије.

Оно што је новина, што је Господ Исус Христос донео у овај свет – јесте закон љубави, јер је Бог љубав, и онај ко у љубави пребива, у Богу пребива", порука је епископа зворничко тузланског Фотија вјерницима.

Међу многобројним народом окупљеним у Саборном храму били су и градоначелник Бијељине Мићо Мићић и народни посланици из Семберије.

Литургију је пратио свјетски прослављени Хор "Србадија".

ВИДЕО ПРИЛОГ РТРС-а ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЈЕ

РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ БИЈЕЉИНА ГРАДОНАЧЕЛНИК МИЋО МИЋИЋ